Divertikon 2024: subota ispunjena čarobnim sadržajem!

Udruga Štriga predstavlja SF&F konvenciju - Divertikon!

Porečka Udruga Štriga održala je 07.09.2024. Divertikon – konvenciju znanstvene fantastike i fantastike, u Osnovnoj školi Finida u Poreču. Ova cjelodnevna manifestacija donijela je bogat i raznovrstan program za sve uzraste, a ulaz je bio besplatan za sve posjetitelje.

Što smo sve doživjeli na Divertikonu 2024.?

Jedna od glavnih atrakcija bile su viteške borbe, mačevanje i streličarstvo. Udruga Mutila iz Medulina donijela je autentičnu rekonstrukciju mletačke vojske iz 15. stoljeća, pa su posjetitelji mogli pogledati i isprobati vitešku opremu te uživati u borbi oklopljenih vojnika, nakratko se vraćajući u srednji vijek. Uz to, moderniji pristup mačevanju osigurao je porečki klub Špada, dok su se posjetitelji mogli okušati u streličarstvu s Kulturnim Frontom iz Opatije.

Za one željne izazova, tu su bili “Murder Mystery” izazov i “Lov na blago” – igre koje su testirale detektivske vještine i donijele dozu avanture, a oni željni natjecanja sudjelovali su u raznim kvizovima s temama filma i knjiga.

Posjetitelji su također imali priliku razgledati buvljak na kojem su mogli razmjenjivati ili kupovati vintage odjeću, stripove, igračke, knjige i rukotvorine.

Za bogati repertoar stolnih igara pobrinula se Zaigrana Koza iz Pule, a osim što su mogli isprobati razne igre posjetitelji su mogli sudjelovati u turnirima. Osim toga, neke od igara hrvatskih dizajnera Snovid i InterHuman games mogle su se po prvi put odigrati baš na Divertikonu.

Najmlađi sudionici uživali su u dječjem programu koji je uključivao radionice poput “Šifrirana poruka“ i „Skriveno pismo” u organizaciji Matematičkog društva “Istra”, kao i kreativne radionice pod nazivima “Šišmišja krila”, “Repovi od štriga i štriguna” te “Fantastični origami”.

Za one pustolovnog duha, bile su organizirane uzbudljive tabletop RPG avanture poput “Dungeons & Dragons: Vukovi iz Wheltona” i “Pustolovina” – riječkog autora Nikole Šubića.

Posebno zahvaljujemo našim sponzorima koji su omogućili da ova konvencija bude još uspješnija. Također veliko hvala Osnovnoj školi Finida na ustupljenom prostor bez kojeg Divertikon ne bi bio toliko uspješan!

Vidimo se sljedeće godine!

Porečka Udruga Štriga poziva vas na svoju prvu SF&F konvenciju Divertikon koja će se održati 07.09.2024. u prostorima Osnovne škole Finida (Poreč), s početkom u 10:00 sati. Ulaz je besplatan!

Što ćete moći pronaći na Divertikonu?
  • Fantastični origami – kreativna radionica izrade origamija
  • Murder Mistery – postanite detektivi na jedan dan i pokušajte riješiti slučaj
  • Buvljak – izložite svoju vintage odjeću, obuću, igračke, knjige, stripove ili rukotvorine
  • Razne tabletop RPG-ove – Dungeons & Dragons, Pathfinder i Pustolovina
  • Lov na blago
  • Razna predavanja
  • Igraonicu društvenih igara
  • Turnire u društvenim igrama
  • Kvizove
  • Dječje radionice
…i još mnogo toga!
Pridružite nam se na Divertikonu i zajedno stvorimo nezaboravan dan ispunjen igrom, smijehom, pričama i druženjem!

Prijave programa

Imaš volje i želje održati neko predavanje ili kviz? Ili imaš neku super ideju za turnir ili radionicu?

Prijavi se putem na Sessionize i budi dio prvog Divertikona!

Prijave su otvorene do 24.08.2024. Za sva pitanja slobodno nam piši na društvenim mrežama, putem e-maila na udruga.striga@gmail.com ili

kontakt obrasca.

Prijave za buvljak

Štrige brinu o okolišu i održivosti i zato ćete na Divertikonu moći besplatno sudjelovati na buvljaku!

Prijavi se i osiguraj svoj stol na kojem ćeš moći prodati sve što želiš!

Broj stolova je ograničen, zato požuri i osiguraj svoje mjesto!

Prijave su otvorene do 04.09.2024., a za prijavu javite nam se putem društvenih mreža,

e-maila udruga.striga@gmail.com ili

kontakt obrasca.